Başlangıç / Eğitim / KTÜN, Genel Memnuniyet Sıralamasında 17. Sırada

KTÜN, Genel Memnuniyet Sıralamasında 17. Sırada

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜniAr) tarafından yapılan, Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA-2020) sonuçları açıklandı. Buna göre, Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN), devlet üniversiteleri genel memnuniyet sıralamasında 17. sırada yer aldı.

Öğrenci memnuniyet ölçeğinin kullanıldığı çalışmada öğrenim deneyiminin tatminkârlığı, yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu, akademik destek ve ilgi, kurumun yönetim ve ı̇şleyişi, memnuniyet, öğrenme imkân ve kaynakların zenginliği, kişisel gelişim ve kariyer desteği gibi kategorilerde üniversiteler değerlendirildi.

Çalışma kapsamında 125 devlet üniversitesinde öğrenim gören yaklaşık 40 bin öğrenciye anket uygulandı. Ortaya çıkan verilere göre Konya Teknik Üniversitesi, öğrencilerin memnun olduğu devlet üniversiteleri sıralamasında bir önceki yıla göre 12 basamak yükselerek 17. sırada yer aldı.

Haber Merkezi

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Hüma Okulları Telafi Eğitimine Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından verilen bilgiler doğrultusunda özel okulların 15 Ağustos’ta açılması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir