Başlangıç / Çevre-Kent / Akören Belediyesinden, Merhum Alparslan Türkeş’e Vefa

Akören Belediyesinden, Merhum Alparslan Türkeş’e Vefa

Konya Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan ve meclis üyeleri, Akören İlçesi Altan Tufan Caddesi üzerinde, Belediye tarafından yeni yaptırılan Türk Bayrağının bulunduğu meydanın ismini Belediye meclisinde alınan karar doğrultusunda Alparslan Türkeş Meydanı” ismini verdiler. Akören Belediye Başkan İsmail Arslan, emeği geçen herkese teşekkür etti.

  Akören Belediyesi tarafından Altan Tufan Caddesi üzerinde 30 metre yükselliğinde ve 56 metre kare büyüklüğündeki yaptırılan Türk Bayrağının bulunduğu meydanın ismi Akören Belediyesi meclisinde alınan karar ile Alparslan Türkeş Meydanı  ismini verdiler.

  Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan konu hakkında yaptığı açıklamasında şu sözlere yer verdi. “ İlçemiz, Altan Tufan Caddesi Üzerinde dikimini gerçekleştirdiğimiz ”TÜRK BAYRAĞI”nın bulunduğu meydanın İsmini Belediye Meclisimizce alınan karar gereği ”ALPARSLAN TÜRKEŞ MEYDANI” olması Kararlaştırılmış ve Üst makam olan Konya Büyükşehir Belediyemizin onayına sunulmuştu. Konya Büyükşehir Belediyemizce verilen karar gereği

”ALPARSLAN TÜRKEŞ MEYDANI” ismi onaylanmıştır. Bu meydanımızda Şehitlik Abidesi de yapacağız. Ve  Akörenli Şehitlerimizin isimlerini yaşatacağız..Bu Vesile ile bu meydana ismini verdiğimiz Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’İ Rahmetle Anıyor, Onun İsminin meydanda yaşatılmasında emeği geçen herkese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Akören İlçesine hayırlı olsun.”dedi.

Akören Belediyesi, Altan Tufan caddesi üzerinde bulunan meydana ”Alparslan Türkeş Meydanı” isminin koyarak vefasını gösterdi.

Haber Merkezi

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

İklim Değişikliği Eylem Planı Tüm Bölgeler İçin İlan Edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karadeniz’de başlatılan İklim Değişikliği Eylem Planını yakında diğer bölgeler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir