Başlangıç / Eğitim / Yöntem ’den LGS’de Türkiye 1.si Sevinci

Yöntem ’den LGS’de Türkiye 1.si Sevinci

Liselere Giriş Sınavı’nın (LGS)  açıklanmasıyla birlikte Yöntem Eğitim Kurumlarında 8. Sınıf öğrencisi Ecenaz YIlmaz’ın Türkiye 1.si olmasından dolayı büyük sevinç yaşandı.

Yöntem Eğitim Kurumları Selçuklu Yerleşkesinde yapılan basın toplantısında sonra düzenlenen törende, başarısından dolayın Ecenaz Yılmaz ‘a başarı plaketi verildi.

Törende konuşan Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı, öğrencilerinin Konya’ya Türkiye 1.liği yaşatmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirerek ; “2019 – 2020 Eğitim – Öğretim yılı çok özel ve zor bir yıl oldu. Profesyonel bir eğitim anlayışıyla yola çıktığımız bu süreçte Konya’da eğitime yön vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bunun en güzel örneği de 8. Sınıf öğrencimiz Ecenaz Yılmaz’ın LGS’de Türkiye birincisi olmasıdır. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ülkemizi de olumsuz etkilemiştir. Bu süreçte öğrencilerimizin akademik ve sosyal yönden geri kalmamaları için elimizden gelen her şeyi yaptık. Pandemi dönemi başladığında AR-GE ekibimiz çok kısa bir sürede yerli ve milli olan Yöntem Uzaktan Eğitim Platformu (Y-UZEP) kuruldu ve canlı derslerle, güçlü rehberlik hizmetiyle süreci çok güzel yönettik.”

Yönetim Kurulu Üyesi ve Fen Bilimleri Öğretmeni Serdar Akar da pandemi döneminde eğitim hayatını sürdürdüklerini ifade ederek; “Pandemiden önce alt yapımız zaten vardı bu alt yapımızı ileriye taşıdık, okulların tatil edilmesi ile birlikte okulumuzdaki Y-UZEP ile öğrencilerimizin eğitimine ara vermeden devam ettik öğrencimiz Ecenaz Yılmaz’ın LGS Türkiye 1. si olması bizi sevindirdi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yöntem Eğitim Kurumları CEO ‘su Serhat Şenel; “Ecenaz Yılmaz’ın LGS Türkiye 1. si olması  bizleri sevindirdi,  bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencimizin ailesine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde öğrencimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ecenaz Yılmaz’ı başarısından dolayı kutlayan Yöntem Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi ve Fizik öğretmeni  Oğuzhan GÜNDÜZ plaket taktim etti.

LGS Türkiye 1. si Ecenaz Yılmaz da bu başarısında emeği geçen ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

2019 yılı LGS de Türkiye 1.si olan Yöntem Eğitim Kurumları  öğrencisi  Işılay Kurt da Ecenaz Yılmaz’ ı bu başarısından dolayı kutladı.

Haber Merkezi

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Hüma Okulları Telafi Eğitimine Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından verilen bilgiler doğrultusunda özel okulların 15 Ağustos’ta açılması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir