Başlangıç / Eğitim / LGS’de Yüzdelik Dilimlere Dikkat

LGS’de Yüzdelik Dilimlere Dikkat

LGS sonuçlarının ardından Konya liselerinin yüzdelik dilimleri ve okul kontenjanları belli olurken, Hüma Okulları Ortaokul Müdürü Yavuz Karakaş, “Okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine de dikkat edin” dedi.

MEB Konya ili için 2019 – 2020 dönemi LGS yüzdelik dilimlerini e-okul üzerinden yayınladı. Konya ilinde LGS sonuçlarını alan adaylar, yüzdelik dilimlere ve liseleri e-okul sıralamasına bakarak 20 Temmuz 2020’den itibaren tercihlerini yapacaklar. Konya’da tercih işlemleri Türkiye genelinde olduğu gibi 29 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek. Özel Hüma Ortaokul Müdürü Yavuz Karakaş, yaptığı açıklamada, “Lise tercihlerini belirlerken Konya kentindeki okulların tavan ve taban puanları kadar LGS yüzdelik dilimlerine dikkat edin. Zaten lise tercihlerinizde önemli olan puanınız değil yüzdelik diliminizdir. Öncelikle e-okul üzerinden yayınlanan Konya liseleri LGS yüzdelik dilimleri listesinden istediğiniz okulun yüzdelik dilimine bakın. Geçen yıl ilk yüzde 3’lük dilimden öğrenci alan okulların yüzdelik diliminde bu sene de fazla değişiklik olmayacaktır. Bu yüzdelik dilimi içindeyseniz 1.tercihinize istediğiniz okulu, 2.tercihinize yüzdelik diliminize en yakın okulu, 3. 4. ve 5. tercihlerinize geçen yıl yüzde 5’lik dilimden öğrenci alan okullara kadar inip yazabilirsiniz.” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Hakkında: admin

Kontrol Ediliyor

Hüma Okulları Telafi Eğitimine Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından verilen bilgiler doğrultusunda özel okulların 15 Ağustos’ta açılması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir